Krzysztof Kasperczyk

Biogram

"Jestem mieszańcem wielokulturowym. Urodzony w Zagłębiu, mieszkam na Śląsku. Rodzice trafili tu za chlebem z Kielecczyzny i z Małopolski. Rocznik 1958. Jestem humanistą, z wykształcenia nauczycielem - politologiem, absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Chciałem zostać dziennikarzem - nie wyszło. Od dawna też interesowałem się religioznawstwem, literaturą, turystyką. Produktem ubocznym ciągot dziennikarskich były pierwsze teksty (wiersze ?) pisane podczas studiów. Ale potem przyszedł czas na dyplom, wojsko, pierwszą pracę... i zamknięcie szuflady do której pisałem. 

Było jak w "Nie płacz Ewka" - "telewizor, meble, mały fiat, oto marzeń szczyt...". Znane, prawda ? Jedno mnie ocaliło - nigdy nie miałem samochodu, stałem się więc turystą pieszym.  Przez pewien czas miałem uprawnienia do prowadzenia wycieczek - prowadziłem rajdy m.in. z koła zakładowego PTTK (kto pamięta co to za skrót ?). I z takim rajdem trafiłem w Beskid Niski. Raz, drugi... Z początku były to dla mnie góry zbyt mało ambitne. Niskie, zalesione, poprzecinane dolinkami. 
Ale kiedy wróciłem w nie prywatnie, bez grupy za plecami, trafiłem nie w Beskid Niski a na Łemkowynę. Odkryłem właśnie dolinki, ślady wsi, historię i kulturę Łemkowyny. Zapragnąłem mieć tutaj swoje stałe miejsce. I teraz mam. Od jesieni do wiosny mieszksam w Katowicach ale w sezonie wiosenno-letnim bardzo dużo czasu spędzam, na Łemkowynie, mieszkam tu sezonowo. I tu  wróciłem do pisania. Najpierw nieśmiało, dla siebie, znów do szuflady. Ale kilka lat temu przyszedł wieczór w klubie muzycznym "Leśniczówka" na pograniczu Chorzowa i Katowic, który przyniósł owocne do dziś spotkanie z moim ulubionym od dawna zespołem Wszystkiego Najlepszego.
W tej chwili mam "na liczniku" trzy tomiki wierszy oraz teksty piosenek. Niektóre z nagrodami czy wyróżnieniami na festiwalach piosenki poetyckiej i turystycznej
(Giełda w Szklarskiej Porębie, Festiwal Danielka czy Bazuna). Współpracuję z kilkoma wykonawcami piosenek z kręgu Krainy Łagodności (m.in. zespoły Cztery Piąte, Między Strunami i Wszystkiego Najlepszego). 
No i robię to co mi sprawia przyjemność - w ciepłe wieczory na werandzie swojego domku na Łemkowynie mogę słuchać świerszczy. A bywa że czasem też coś pisać."
 
 
 
Tomik "jakaś Ty" oraz "Koszule" można nabyć bezpośrednio od Autora: poziom6set@gmail.com
 
 
 
 
 
 
"Moja Łemkowyna"
 
Tomik można nabyć TUTAJ
 
 
 
 
 
"jakaś Ty.." oraz "Koszule"
 
 
 
 
 
 
Wiersze